Hakkımda

Daha mutlu hissetmeye bugün başlayabilirsiniz!

WhatsApp Image 2020-11-28 at 13.29.40.jp

Sakarya Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Anabilim Dalından 2019 yılında mezun olan Harun Kayacan, Lisans eğitiminin ardından, 2020 yılında Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Psikoloji Anabilim dalı Klinik Psikoloji tezli yüksek lisansı ders dönemini başarıyla tamamlamıştır. 2020 yılında kurmuş olduğu “Sukha Psikoloji” ile danışanlarına online ve yüz yüze olarak hizmet vermektedir. Halen özel bir eğitim kurumunda okul psikolojik danışmanı olarak çalışmaktadır. Uzmanlık stajını Kadıköy Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde yapmıştır.

Lisans eğitimi boyunca, 4 yıllık süre zarfında Milli Eğitime bağlı okullarda, özel klinik ve hastanelerde stajyer olarak görev yaptı. Okul ve çeşitli kuruluşlarda çeşitli vakaları inceleme fırsatı buldu. Lisan eğitimi sırasında kısa süreli çözüm odaklı terapi ve bilişsel davranışcı terapi eğitimlerini tamamladı. Katılmış olduğu sempozyum, konferans ve seminerlerle alana dair teorik bilgilerini pekiştirdi. Lisans eğitiminin son yılında Sakarya Rehberlik Araştırma Merkezinde, süpervizyon eşliğinde danışanlarıyla gerçekleştirmiş olduğu psikolojik danışma seanslarının ardından sahada aktif bir şekilde görev almaya başladı.

Uzmanlık alanları

Depresyon, Kaygı Bozukluğu, Panik Atak, Sosyal Fobi, Özgül Fobiler, Öfke Kontrolü, Stres Yönetimi, Sınav Kaygısı, Akademik Endişeler, Uyum Problemleri, Aile İçi İletişim Sorunları, Stres Yönetimi, Değersizlik Duygusu, Boşlukta Hissetme, Uyku ve İştah Problemleri, Özgüven, Cinsel Yönelim, Cinsel Kimlik gibi birçok alanda psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir.